KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi(KSÜKAM)

KSÜKAM Müdürü Doç. Dr. Yekta GEZGİNÇ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Düzenlemiş Olduğu Resepsiyona Katıldı-29.11.2019

KSÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yekta GEZGİNÇ, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen, Sayın Emine ERDOĞAN hanımefendinin teşrifleriyle onurlandırılan resepsiyona davetli olarak katıldı.

Denizler ve okyanuslarda canlıların hayat kaynağı, koruyucusu olan Mercan bitkisinin kadın ile ilişkilendirildiği etkinlikte “Kadın hayatın yarısıdır, yarım kalma!” mesajı verildi. Bu anlamlı günde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve üniversitelerin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezleri’nin görüşleri ile hazırlanan, “2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” paylaşıldı. Plan içerisinde yer alan; Kadına Yönelik Şiddete İlişkin Araştırmalar, Politikalara Yön Verecek Veri Tabanı, Kurumlara Yeterli Bütçe Tahsisi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Teknik Kurulu hakkındaki bilgiler davetlilere ayrıntılı olarak anlatıldı.