KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi(KSÜKAM)

"Aile İçi Şiddet" Konferansı Düzenlendi-28.11.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KSÜKAM) tarafından "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında “Aile İçi Şiddet” konulu konferans 25 Kasım 2019 salı günü saat 14:30'ta Ziraat Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlendi. Konferansın açılış konuşması Rektör Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından yapıldı. Rektör CAN, şiddetten ve diğer kötü alışkanlıklardan gelecek nesilleri korumak için okul-aile işbirliğinin ve ebeveynlerin eğitiminin son derece önemli bir husus olduğuna dikkat çekerek, eğitim alanında okul ve ailenin ortak hareket etmesinin çocukların daha sağlıklı bir ortamda yetişmesine katkı sağladığını ifade etti.

KSÜKAM Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Günsu Yılma Şakalar ise kısa bir selamlama konuşması yaparak, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle kadına yönelik şiddeti ve şiddetin her türlüsünü kınadı.

Açılış konuşmasının ardından KSÜKAM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güldemin DARBAŞ, "Aile İçi Şiddet" konulu sunumuyla, katılımcıları bilgilendirdi. Haber ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.